تحقیق در مورد بوستر ترمز

دسته بندي : فنی و مهندسی » مکانیک
تحقیق در مورد بوستر ترمز

فرمت فایل : ورد- word
قابل ویرایش
تعداد صفحات : 22 صفحه

فهرست مطالب:
گونه ‌های ترمز
ترمز دستی
بوستر ترمز چگونه کار می کند؟
بوستر خلا
شیوه کار بوستر
آشنايي با عملكرد بوستر در خودرو
بوسترهاي قرمز
هيدروبوستر در دستگاه ترمز
سيستم بوستر هيدروالكتريك

بخشی از متن :
ترمز
به ابزاری که برای بازداشتن یک وسیله از حرکت بکار می ‌رود تُرمُز گفته می ‌شود. واژه ترمز از زبان روسی وارد فارسی شده ‌است.
بوستر ترمز چگونه کار می کند؟
اگر تا به حال کاپوت ماشین خود را باز کرده باشید،احتمالاً بوستر ترمز را دیده اید.قوطی گرد سیاه رنگی که در پشت موتور و معمولاً طرف راننده قرار گرفته است.
در گذشته،وقتی بیشتر خودرو ها ترمز طبلی داشتند نیازی به بوستر ترمز نبود ، ترمز های طبلی به طور طبیعی بخشی از نیروی مورد نیاز خود را فراهم می کنند، اما از آنجایی که امروزه بیشتر خودروها ترمز دیسکی دارند(حداقل در چرخ های جلو) بوستر ترمز اهمیت بیشتری دارد.بدون این وسیله رانندگانی با پاهای خسته خواهیم داشت!
بوستر ترمز از خلأ تولید شده توسط موتور استفاده می کند تا نیروی وارد شده به سیلندر اصلی ترمز توسط پای شما را چند برابر کند.
قدرت ترمز دستی به مراتب کمتر از ترمز پایی است و کاربرد آن تنها در مواقعی است که می ‌خواهند یک خودروی ایستاده حرکتی نکند.
به طور کلی متوقف شدن خودرو به وسیله ترمزها در حین سرعت به واسطه اصطکاک بازوهای ترمز با کاسه چرخ ‌ها است. اصطکاک طولانی تولید گرمای زیاد نموده و ممکن است فلزات و لنت را سرخ نموده و حتی ذوب نماید، ازاین‌ رو کاربرد ترمز باید کوتاه و متناوب باشد.
دسته بندی: فنی و مهندسی » مکانیک

تعداد مشاهده: 172 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 22

حجم فایل:1,788 کیلوبایت

 قیمت: 2,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی: