تحقیق در مورد روماتیسم

دسته بندي : علوم پزشکی » پزشکی
تحقیق در مورد روماتیسم

فرمت فایل : ورد- word
قابل ویرایش
تعداد صفحات : 7 صفحه

فهرست مطالب:
علت بیماری
علائم بیماری
روماتیسم قلبی
تب روماتیسمی
علت تب روماتیسمی چیست؟
نشانه های بیماری
درمان
مدت درمان
زعفران برای رماتیسم مفید است
كرفس ضد رماتيسم است

بخشی از متن :
روماتیسم یا آرتریت روماتوئید نوعی بیماری مربوط به سیستم ایمنی بدن می باشد که در آن بخش داخلی مفاصل دچار التهاب شده و به بافت های اطراف خود حمله می کند.
علت بیماری : این بیماری در اثر مجاورت در محل‌های مرطوب به وجود می ‌آید و بیشتر افراد چاق و سفید پوست و افرادی که سن آنها بیشتر از 50 سال می ‌باشد و کسانی که شغل آنها همراه با رطوبت می ‌باشد مانند باغبانها به این عارضه مبتلا می ‌گردند.
علائم بیماری : بیشتر افرادی که مبتلا به این بیماری هستند از این علائم رنج می ‌برند :
درد استخوانهای ساق پا و کمر
احساس سستی و خستگی در بدن
خستگی زود هنگام در اثر پیاده روی
و در بعضی اوقات دچار سرگیجه می ‌شوند.
تب روماتیسمی
تب روماتیسمی، یك بیماری التهابی است كه به دنبال عفونت حلق با میكروب استرپتوكوك گروه A ایجاد می شود. در این بیماری عمدتاً قلب، مفاصل، سیستم اعصاب مركزی و بافتهای زیر جلدی درگیر می شوند. عارضه قلبی، نتیجه نهایی و مزمن این بیماری است. عارضه قلبی ناشی از تب روماتیسمی، مهمترین علت بیماری دریچه ای، اكتسابی است. با وجود اشاره نام بیماری تب روماتیسمی به درگیری مفصلی، اهمیت آن در مرحله حاد و مزمن بیماری، درگیری قلبی است.
علت تب روماتیسمی چیست؟
علت قطعی این بیماری نامشخص است؛ اما این بیماری را جزو اختلالات خود ایمنی تقسیم بندی می كنند. بنابراین نظریه، واكنش ایمنی در مورد علت ایجاد آن وجود دارد؛ آنچه مسلم است، عفونت استرپتوكوكی گروه A كه در حلق ایجاد بیماری می كند تب روماتیسمی می دهد و عفونت استرپتوكوكی پوست، مثلاً زرد زخم، نمی تواند تب روماتیسمی ایجاد كند. از طرفی، افراد با طرح ژنتیكی خاصی بیشتر مستعد ابتلا به تب روماتیسمی هستند. احتمالاً شباهت مولکولی میكروب با مولکول های به كار رفته در ساختمان دریچه ای قلب، مسبب بیماری تب روماتیسمی است.
البته به علت مصرف گسترده آنتی بیوتیك های وسیع الطیف، تعداد موارد این بیماری رو به كاهش است. این بیماری بیشتر كودكان و نوجوانان ۵ تا ۱۵ سال را درگیر می كند.
عوامل محیطی، باكتریال و وضعیت میزبان، هر سه در ایجاد تب روماتیسمی نقش دارند. همچنین ارتفاع، رطوبت، عوامل اقتصادی و سن، همگی دخیل هستند. تراكم محیطی، فاكتور محیطی اساسی است و باعث انتشار بیماری بین افراد می شود. در سربازخانه ها، خانواده های بزرگ و مكانهای كوچك احتمال ابتلا به تب روماتیسمی بیشتر است.
دسته بندی: علوم پزشکی » پزشکی

تعداد مشاهده: 143 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 7

حجم فایل:17 کیلوبایت

 قیمت: 1,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی: