تحقیق در مورد زمین

دسته بندي : علوم پایه » زمین شناسی
تحقیق در مورد زمین

فرمت فایل : ورد- word
قابل ویرایش
تعداد صفحات : 12 صفحه

فهرست مطالب:
مقدمه
زمین در آغاز شکل گیری
نحوه پیدایش و تکامل زمین
مشخصات زمین
آینده زمین
انتظار نجومی
ساختار و ترکیبات زمین
شواهدی برای ساختار درونی زمین
شهاب سنگها
زمین لرزه

بخشی از متن :
مقدمه
زمین ، سومین سیاره نزدیک به خورشید و بزرگترین سیاره در میان سیارات درونی است. ساختار درونی زمین مثل سایر سیارات درونی از یک هسته داخلی و یک هسته خارجی به همراه لایه‌ های مذاب و نیمه مذاب و سنگی جامد تشکیل یافته است. هسته داخلی فلزی و جامد بوده و توسط هسته خارجی که فلزی و مذاب است، احاطه شده است.
زمین شرایط بسیار منحصر به فردی دارد. هیچ‌ کدام از سیارات دیگر آب مایع و جو پر اکسیژن نداشته و حیات در آنها وجود ندارد. تکامل تدریجی زمین که 4.5 میلیارد سال طول کشیده است، همچنان به‌ طور طبیعی و نیز بر اثر فعالیتهای انسان ادامه خواهد داشت. همچنین چگالی زمین از تمام سیارات دیگر بیشتر است.
مشخصات زمین
زمین سیاره‌ ای است منحصر به فرد ، دارای آب مایع و جوی که قسمت اعظم آن از نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده که تداوم حیات را ممکن می ‌سازند. در منظومه شمسی ، زمین پنجمین سیاره از لحاظ بزرگی و سومین سیاره نزدیک به خورشید است. چگالی زمین از تمامی سیارات بیشتر است.
زمین در منظومه شمسی دو نوع حرکت ، وضعی و انتقالی دارد. در حرکت وضعی زمین در یک شبانه روز به دور خودش می ‌چرخد و در حرکت انتقالی در یک سال مداری بیضی شکل حول خورشید را طی می‌ کند (مدار زمین).
با چرخش زمین به دور خودش ، چرخه‌ هایی در هسته خارجی آن که از آهن مذاب تشکیل شده به وجود آمده ، جریانهای الکتریکی تولید می‌ کنند. این جریانها باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی در فضای اطراف زمین شده و پوششی محافظ در اطراف آن ایجاد می ‌کنند (کمربند تشعشعی زمین). این میدان که کره مغناطیسی نامیده می ‌شود، زمین را در برابر جریانهای سریع ذرات باردار بادهای خورشیدی محافظت می ‌کند.
دسته بندی: علوم پایه » زمین شناسی

تعداد مشاهده: 173 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 12

حجم فایل:55 کیلوبایت

 قیمت: 1,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی: